Stredná odborná škola pedagogická Prešov


Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Školský rok 2014/2015

Úspechy žiakov


Úspechy našich žiakov v školskom roku 2014/2015 na rôznych súťažiach a prehliadkach:Rozhovor s našou pani riaditeľkou...

čítať viac...

Jún 2015

Matematický klokan 2015
V medzinárodnej súťaži Matematický klokan, ktorú organizuje v SR spoločnosť Exam testing, sa v školskom roku 2014/2015 žiačka M. Dronzeková (2.C) zaradila medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v SR a získala diplom úspešného riešiteľa.Máj 2015

Makovická struna
V máji sa naši žiaci zúčastnili speváckej súťaže Makovická struna. Ocenenia:
duo
V. Repková (III.D1) a K. Pagorová (III.D1) - strieborné pásmo
R. Dziak (III.D2) - strieborné pásmo
trio
M. Gaľová (III.B), T. Tomášková (III.A) a 1 žiak z gymnázia v Sabinove - zlaté pásmo s postupom na prehliadku do Bardejova

fotogalériaSlávici z lavice
- krajské kolo
Dňa
18.05.2015 ABC - centrum voľného času v Prešove organizovalo už 17. ročník súťaže v speve moderných piesní pod názvom Slávici z lavice. Krajské kolo súťaže, na ktorom spievali najlepší speváci z okresov Kežmarok, Poprad, Vranov, Sabinov a Prešov, sa uskutočnilo v priestoroch PKO v Prešove. Spevácke výkony hodnotila porota zložená zo známych hudobníkov, spevákov a pedagógov spevu. Členmi poroty boli Martin Husovský, Dáša Kostovčíková, Radoslav Moznich, Zuzana Slavíková a Pavol Štieber. Na 1. mieste v kategórii stredných škôl sa umiestnila naša žiačka J. Pavlovičová (III.A), ktorá tak úspešne nahradila víťazku okresného kola P. Magdovú (III.A).
Výsledky:
1. miesto - J. Pavlovičová (PaSA Prešov)
2. miesto - S. Metyľová (Vranov nad Topľou)
3. miesto - M. Štolcová (Poprad)

diplomGenius Logicus
Dňa 15.05.2015 sa 16 žiakov zapojilo do medzinárodnej matematickej súťaže Genius Logicus. Našimi najúspešnejšími riešiteľmi sú M. Dronzeková (II.C), J. Gdovinová (III.B) a A. Ščišľáková (II.C). Z nich M. Dronzeková získala zlatý medzinárodný certifikát, J. Gdovinová a A. Ščišľáková strieborný medzinárodný certifikát.


Koncert pre deti MŠ
Žiačky III.A a III.D, ktoré si vybrali voliteľný predmet Zborový spev, spolu s Mgr. D. Matysovou si pre deti materských škôl pripravili výchovný koncert s názvom "Voláme Vás". Cieľom koncertu bolo zábavnou formou predstaviť deťom spevácky zbor. Dňa 13.05.2015 vystúpili zboristky pre deti MŠ na Bernolákovej ulici v Prešove. Koncert mal veľký úspech a všetci si z neho odnášali kopec zážitkov a radosť z hudby. Deti si tiež odniesli krásne husľové kľúče, ktoré pre ne vyrobili naše výtvarníčky Mgr. K. Fričová a Mgr. T. Bučková spolu so žiakmi rôznych ročníkov.

fotogaléria"Míľa pre mamu"
V sobotu 09.05.2015 sa v Prešove konala krásna akcia venovaná mamám pod názvom "Míľa pre mamu 2015". Organizátorom v Prešove bolo Rodinné oddychové centrum Emerka a záštitu nad podujatím prevzala primátorka mesta Ing. Andrea Turčanová. Túto akciu podporila aj naša škola poskytnutím dobrovoľníčok z radu našich žiakov. Ďakujeme teda žiačkám z II.D a IV.D za ich pomoc a ochotu.

fotogaléria
plagát


Apríl 2015

Zahraničná exkurzia Pariž - Londýn

čítať viac...
read...
fotogalériaFlorbal - školské kolo
Dňa 23.04.2015 sa uskutočnil v telocvični PaSA 1. ročník školského florbalového turnaja dievčat. Turnaja sa zúčastnili 4 tímy a hralo sa systémom každý s každým 2 x 5 minút.
Výsledky:
1. miesto - S. Majirská (III.A), J. Džačovská (III.B), Z. Tomková (III.B)
2. miesto - P. Kandráčová (II.A), L. Vargová (II.A), K. Tomková (II.A)
3. miesto - P. Kukučková (II.A), D. Sedláčková (I.B), K. Janigová (I.A)
4. miesto - D. Labajová (I.A), J. Buzogaňová (I.A), Z. Šimonovičová (I.A), Z. Tkáčová (I.A)

fotogalériaDO- RE- MI- FA
- regionálna prehliadka
SZ Gaudeamus sa v nedeľu,
19.04.2015 zúčastnil regionálnej prehliadky DO- RE- MI- FA, ktorá sa uskutočnila v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Zbor, v konkurencii ďalších 5 speváckych zborov z Prešova a okolia, obsadil strieborné pásmo.

fotogaléria
diplomHviezdoslavov Kubín
- regionálna súťaž
DJZ - útvar osvetovej činnosti v Prešove udelil dňa
16.04.2015 našej žiačke J. Pavlovičovej (III.A) diplom za 1. miesto a A. Bazárovej (II.B) za 2. miesto v IV. vekovej kategórii na regionálenj súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy.

diplom
diplomSlávici z lavice
- okresné kolo
Centrum voľného času v Prešove dňa 10.04.2015 organizovalo okresné kolo súťaže Slávici z lavice, na ktorom v kategórii SŠ sme získali prvé tri miesta.
1. miesto - P. Magdová (III.A) - diplom
2. miesto - J. Pavlovičová (III.A) - diplom
3. miesto - D. Labajová (I.A) - diplom


Dňa
01.04.2015 sa v priestoroch PaSA v Prešove uskutočnila praktická časť bakalárskej práce M. Leška študenta 3. ročníka Bc. štúdia Učiteľstvo hudobného umenia a pedagogiky pod názvom Solová a komorná hudba pre dychové nástroje v priebehu storočí.

plagátMarec 2015

Štúrov pamätník
- školské kolo
Dňa 31.03.2015 sa uskutočnila na našej škole súťaž v prednese detskej poézie a prózy.

1. miesto - J. Jánošíková (II.B)
2. miesto - Z. Tomková (III.B)
3. miesto - D. Slivková (II.A)
cena poroty - N. Dudrová (IV.B)
cena riaditeľky školy - M. Dronzeková (II.C)

fotogalériaAKORD 2015
- medzinárodná spevácka súťaž
V dňoch
25. - 27.03.2015 sa naši žiaci s Mgr. D. Matysovou zúčastnili 1. ročníka medzinárodnej hudobno-speváckej súťaže žiakov stredných pedagogických škôl a akadémií zo Slovenskej republiky a z Českej republiky pod názvom AKORD 2015 v Leviciach. Súťaž sa uskutočnila v krásnych priestoroch Levickej synagógy a zúčastnili sa na nej žiaci PaSA z Levíc, Lučenca, Turčianskych Teplíc, Prešova a medzinárodnú účasť podčiarkli žiaci zo Strednej pedagogickej školy v Boskoviciach v Českej republike. Divákmi boli žiaci z PaSA Levice, ktorí výkony spevákov ocenili veľkým potleskom. Z Levíc si žiaci priniesli nielen ocenenia, ale aj mnoho zážitkov. Tešíme sa na ďalší ročník.

Ľudová pieseň:
1. miesto –
V. Lopuchovská (IV.B), PaSA Prešov - diplom
2. miesto – B. Feješová, PaSA Levice
3. miesto – J. Ondrášiková, PaSA Lučenec
Cena poroty –
R. Dziak (III.D2), PaSA Prešov - diplom
Populárna pieseň:
1. miesto –
P. Magdová (III.A), PaSA Prešov - diplom

2. miesto – D. Oláhová , PaSA Lučenec, Z. Novotná, PaSA Levice
3. miesto – J. Nesnídal, SPgŠ Boskovice, ČR
Cena poroty –
J. Pavlovičová (III.A), PaSA Prešov - diplom

fotogalériaEkologický kvíz
- školské kolo
1. miesto - I. Miženková (I.C)
2. miesto - M. Sedláková (I.C)
3. miesto - M. Bačová (I.D)

fotogalériaZa krásu slova 2015
- krajská súťaž
Na pôde Súkromnej strednej odbornej školy ELBA v Prešove sa dňa
25.03.2015 konal 17. ročník krajskej súťaže študentov stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja Za krásu slova, na ktorej v kategórii študenti stredných odborných škôl N. Žaková (IV.B) získala 1. miesto.

čítať viac...
diplomTúra na Popradské pleso

čítať viac...

fotogalériaBiblická olympiáda 2015
Dňa 12.03.2015 sa na Gymnáziu P. P. Gojdiča v Prešove uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády, na ktorom družstvo v zložení J. Janičová (II.A), A. Kozubová (II.B) a J. Baňasová (II.C) pod vedením Mgr. M. Rusnáčkovej získalo 3. miesto.

diplomPANGEA

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do matematickej súťaže Pangea. Prvé kolo súťaže prebiehalo v týždni od 09.03.2015 do 13.03.2015 a zapojení boli všetci žiaci prvých, druhých a tretích ročníkov. Cieľom súťaže je otestovať si svoje vedomosti a zručnosti, precvičiť si logické myslenie a okrem iného aj prekonať odpor voči matematike.
Matematická súťaž PANGEA má svoje pravidlá a výhodou je, že je anonymná a úplne zadarmo. Pangea je medzinárodná súťaž. V roku 2014 sa jej zúčastnilo viac ako
370 000 žiakov zo 17 krajín Európy.


Písali o nás v Prešovskom Večerníku
V Prešovskom Večerníku vyšiel článok
"Snehulienka a sedem trpaslíkov na Čapajevovej ulici".

čítať viac...

fotogaléria

uverejnené: Prešovský Večerník 09.03.2015
Február 2015

Zborový spev - workshop
Dňa 17.02.2015 sa žiačky III. ročníka voliteľného predmetu Zborový spev zúčastnili workshopu, ktorý viedla Mgr. Eva Zacharová - skúsená pedagogička, zbormajsterka a úžasný človek. Ďakujeme jej za vytvorenie príjemnej atmosféry a odovzdanie vzácnych praktických rád a skúseností.

fotogalériaTúra Drienica - Lysá a Šarišský hradný vrch

čítať viac...

fotogalériaJanuár 2015

Hviezdoslavov Kubín
- školské kolo
Próza:
1. miesto - S. Tkáčová (IV.C)
2. miesto - J. Pavlovičová (III.A)
3. miesto - L. Novotná (IV.B)
cena riaditeľky školy - T. Grančay (IV.D)

Poézia:
1. miesto - A. Bazárová (II.B)
2. miesto - Z. Tomková (III.B)
3. miesto - I. Michalíková (III.B)
cena poroty - E. Fričeková (IV.D)

fotogalériaDecember 2014

Charitatívna športová exhibícia 2014
OZ Integrácia organizovala dňa 29.12.2014 v Tatran Handball Aréne v Prešove svojho druhu jedinečnú najväčšiu charitatívnu športovú exhibíciu, pri organizácii ktorej sa spolupodieľali aj žiačky našej školy. Výťažok vyzbieranej sumy bol na konci exhibície venovaný deťom na zakúpenie rehabilitačných pomôcok a zdravotníckeho materiálu, na šport, na vzdelanie, na ozdravné pobyty.

čítať viac...Vianočná burza a koncert
Posledný školský deň pred vianočnými prázdninami nám ráno svojim spevom vo vestibule školy spríjemnili dievčatá III.A a III.D, ktoré majú voliteľný predmet Zborový spev. Atmosféra bola skvelá. K speváčkam sa postupne pridávali "okoloidúci"- dievčatá zo IV.B, vyučujúce - p. Macková, Horánska, Dobrovičová, Škvarková, aj p. Duleba. Celú akciu svojim spevom podporila aj p. riaditeľka. Všetci si odnášali úžasný zážitok.

fotogalériaVystúpenie pre žiakov Praktickej školy pri OZ Barlička v Prešove
Dievčatá z III.A a III.D, ktoré si do tretieho ročníka zvolili predmet Zborový spev, vystúpili 18.12.2014 pre žiakov Praktickej školy pri OZ Barlička v Prešove.

fotogalériaOlympiáda z geografie - školské kolo
Dňa 11.12.2014 sa uskutočnila geografická olympiáda. Zúčastnili sa jej žiačky druhého ročníka. Každú triedu zastupovala vopred vybraná dvojica žiačok.
Na prvom mieste skončila trieda II.A. Druhé miesto si vybojovala trieda II.B a tretie miesto obsadila trieda II.C.


Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo
V dňoch 08. - 10.12.2014 sa na našej škole konalo kolo olympiády v anglickom jazyku.
Výsledky:
1. miesto - D. Schvartzová (IV.B)
2. miesto - V. Čigarská (IV.B)
3. miesto - K. Kostyľovová (II.B)

fotogalériaOlympiáda v nemeckom jazyku - školské kolo
V dňoch 08. - 10.12.2014 sa na našej škole konalo kolo olympiády v nemeckom jazyku.
Výsledky:
1. miesto - K. Schmotzerová (IV.A)
2. miesto - L. Perháčová (IV.A)
3. miesto - B. Ducová (I.C)

fotogalériaVianoce v Európe 2014
Spevácky zbor Gaudeamus sa 08.12.2014 zúčastnil medzinárodného podujatia Christmas in Europe – Vianoce v Európe 2014, ktoré Hotelová akadémia v Prešove hostila ako prvá na Slovensku. Bol to 23. ročník podujatia Asociácie európskych škôl hotelierstva a turizmu (AEHT). Náš zbor mal tú česť otvárať túto výstavu vianočných tradícií svojim spevom. Dievčatá mohli následne ochutnať vianočné dobroty z 13 krajín z celej Európy.

fotogalériaMikulášske vystúpenia 2014

Členky DS Abodka aj tento rok pripravili pre deti MŠ prekvapenie. Mikulášskym darčekom bolo vystúpenie pod názvom "Decembrík" v réžii Mgr. O. Mackovej. V stredu 03.12.2014 vystúpil pre CVČ v kine Scala v Prešove. Dňa 05.12.2014 navštívil Mikuláš deti v prešovských materských školách.

fotogalériaNovember 2014

Basketbal
- školské kolo
Dňa 26.11.2014 sa uskutočnilo medziročníkové školské kolo v basketbale. Prvé miesto vyhrali žiačky prvého ročníka na čele s výborne hrajúcou kapitánkou J. Dronzekovou (I.A). Druhé miesto si po skvelom kolektívnom výkone vybojovali žiačky druhého ročníka. Na treťom mieste sa umiestnili favorizované žiačky štvrtého ročníka. Nepopulárne štvrté miesto zostalo študentkám tretieho ročníka. Hralo sa systémom "každý s každým", 2x5 minút. Turnaja sa zúčastnilo šesťnásť žiačok. Súťaž sa niesla v duchu fair play.

fotogalériaProjekt Testovanie VŠP
Naša škola sa v roku 2014 zúčastnila testovania študijných predpokladov žiakov SCIO a dňa 25.11.2014 získala certifikát účasti v projekte testovania VŠP.

certifikátSpevácka súťaž - školské kolo

Ľudová pieseň:
1. miesto – V. Lopuchovská (IV.B), T. Tomášková (III.A)
2. miesto – J. Pavlovičová (III.A)
3. miesto – Z. Gallyová (II.C)
Duo:
1. miesto – J. Pavlovičová (III.A), M. Čuchtová (III.A)
2. miesto – M. Gaľová (III.B), T. Tomášková (III.A)
3. miesto – K. Kurtyová (II.D), K. Tinková (II.D)
Umelá pieseň:
1. miesto – P. Magdová (III.A)
2. miesto – R. Dziak (III.D)
3. miesto – L. Novotná (IV.B)
Populárna pieseň:
1. miesto – Z. Lešková (II.A), D. Labajová (I.A)
2. miesto – S. Lenková (IV.B)

Duo:
cena poroty: B. Petrášová (II.A), D. Slivková (II.A)POPBB 2014
- súťaž v speve
Žiačka J. Pavlovičová (III.A) sa zúčastnila finále súťažnej prehliadky v speve populárnej piesne vyhlásenej v SR pod názvom POPBB 2014, ktorá sa uskutočnila 21.11.2014 v koncertnej sále Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Júlia veľmi dobre reprezentovala našu školu a v silnej konkurencii obsadila pekné 3. miesto.

diplomVystúpenia pre starkých

V mesiaci
november 2014 sme rozveselili a porozprávali sme sa s našimi starými rodičmi v rôznych DSS - na Veselej ulici a na Volgogradskej ulici v Prešove.

fotogalériaInformatický bobor 2014
V školskom roku 2014/2015 sa konal 8. ročník on-line informatickej súťaže iBobor. Súťaž prebiehala v dňoch 7. - 14.11.2014. V kategórii Junior sa do nej dňa 10.11.2014 zapojili aj naši žiaci: L. Gernátová (I.B), S. Jurušová (I.B), B. Čislikovská (I.C), P. Jurušová (I.C), K. Kačmarčíková (I.C), M. Bačová (I.D), S. Eštočinová (1.D), E. Kolpáková (I.D) a M. Dronzeková (II.C). Úspešnými riešiteľmi sa stali S. Jurušová (I.B) a M. Dronzeková (II.C).

diplom
diplomStolný tenis 2014 - školské kolo

Dňa 06.11.2014 sa v našej telocvični uskutočnilo školské kolo súťaže v stolnom tenise. Súťažilo sa v dvoch skupinách, systémom každý s každým. Druhí zo skupiny sa stretli v boji o tretie miesto, prví zo skupiny si zmerali sily vo finále. Do oblastného kola postupujú prvé tri súťažiace.
Výsledky školského kolo:
1. miesto:
B. Jenčuráková (III.D2)
2. miesto:
B. Madejová (I.D)

3. miesto: J. Drondzeková (I.A)

fotogalériaOktóber 2014

NIE DROGÁM 2014
Dňa 29.10.2014 sa konalo súťažno-zábavné podujatie NIE DROGÁM 2014. Žiačky súťažili v netradičných disciplínach: 1. Heslo, 2. Hokej, 3. Lyžovanie, 4. Boby, 5. Curling, 6. Snowbording, 7. Hokej bez korčúľ. Našu školu reprezentovali N. Špaková, D. Pendráková, T. Tomášová, v. Poľačeková, B. Gužiaková, L. Vančišinová, S. Angelovičová, B. Vaľušová, N. Lamancová a L. Vargová.


Návšteva Ekocentra Holá hora

čítať viac...

fotogaléria


8. október – Medzinárodný deň boja proti popáleninám
Lekári z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie nemocnice Košice-Šaca spoločne s lektormi Mládeže Slovenského Červeného kríža pripravili pri príležitosti tohto dňa prednášku „Spoločne v deň boja proti popáleninám“, ktorá bola určená žiakom základných a stredných škôl. Dňa 29.10.2014 našu školu navštívil MUDr. Matúš Baran, ktorý žiakom tretieho a štvrtého ročníka vysvetlil vážnosť termických úrazov, ako poskytnúť prvú pomoc a podal im veľa užitočných informácií. Za skvelú prednášku ďakujeme.

fotogaléria
plagát


Silná ruka 2014 - školské kolo
Dňa
22.10.2014 sa v našej školskej posilňovni uskutočnilo školské kolo súťaže Silná ruka. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V oblastnom kole (20.11.2014) nás budú reprezentovať dievčatá, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach v každej kategórii. Výsledky školského kola:
Kategória do 60 kg
1. miesto:
A. Andrijková (I.B)
2. miesto:
K. Hanečáková (III.B)
3. miesto:
N. Špaková (I.B)

Kategória nad 60 kg
1. miesto:
B. Miklošová (II.C)
2. miesto:
K. Husivargová (III.D2)
3. miesto:
S. Gajdošová (IV.B)

fotogalériaSúťaž moderátorov
Prešovský samosprávny kraj a DJZ - útvar osvetovej činnosti v Prešove udelili dňa
16.10.2014 D. Janošikovej (IV.A) diplom za 3. miesto na regionálnej súťaži v moderovaní.

diplomSvet okolo nás
Dňa 15.10.2014 bol slávnostne otvorený XVII. ročník súťaže výtvarnej tvorby detí materských škôl s medzinárodnou účasťou - Svet okolo nás. Na Okresnom úrade v Prešove sa konala vernisáž výstavy a slávnostné odovzdávanie cien, na ktorom vystúpil DS Abodka s programom "Októbrik" v réžii Mgr. O. Mackovej. Výstavu organizuje Okresný úrad Prešov - odbor školstva, Spojená škola Sabadoša internátna Prešov, Pedagogická a sociálna akadémia Prešov s finančnou podporou Ministerstva školstva SR a potrvá do 31.10.2014.

fotogalériaVystúpenie v DSS Harmónia - Cemjata
Dňa
09.10.2014 hudobno-dramatický krúžok Lingua et Musica vystúpil pri príležitosti Dňa otvorených dverí v DSS Harmónia - Cemjata, na ktorom boli prítomní aj riaditelia z DSS východného Slovenska, zástupcovia mesta a ďalší pozvaní hostia.

fotogalériaSeptember 2014

Montessori workshop
Žiačky IV.B sa 26.9.2014 zúčastnili workshopu týkajúceho sa Montessori pedagogiky. Dievčatá si mohli na vlastnej koži vyskúšať rôzne pomôcky a hračky spolu s odborným výkladom školiteľky.

fotogalériaVystúpenie v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove
Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove organizovala v dňoch 24.09. - 26.09.2014 trojdňový knižničný festival pod názvom Prešov číta rád 2014. Súčasťou festivalu bol galavečer v priestoroch Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove, na ktorom dňa 25.09.2014 vystupoval ako hudobný hosť dievčenský spevácky zbor Gaudeamus pri PaSA.

fotogaléria
plagátVystúpenie v DSS Harmónia - Cemjata

Dňa 17.09.2014 sa vybraní žiaci PaSA s vyučujúcimi Mgr. K. Bystřickou a Mgr. T. Bučkovou zúčastnili akcie v DSS Harmónia – Cemjata v rámci projektu „Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť“ spolufinancovaného zo zdrojov EÚ. Žiaci sa aktívne podieľali na kultúrno-spoločenských aktivitách so seniormi. Bolo nám veľmi dobre, veselo a príjemne. Ďakujeme p. riaditeľovi PhDr. S. Poptrajanovskému a zamestnancom za ponuku realizovať sa v tomto projekte.

fotogaléria
plagát


„Perokresba školy M. Bosáka 2013/2014"
Dňa
04.09.2014 prebehla v Bosákovom dome v Prešove akcia „Perokresba školy M. Bosáka 2013/2014" spojená s ocenením „Mladej elity Prešova". Podujatie sa konalo s podporou renomovaných sponzorov, pod záštitou MŠ SR ale hlavne prezidenta SR p. Andreja Kisku. Spoločnosť Michala Bosáka udelila v rámci projektu mladaelita.eu členstvo v klube Mladá ELITA Prešova Mgr. K. Bystřickej a žiačke S. Kilárovej (II.D1).

diplom
diplomDo školy s úsmevom 2014
Mesto Prešov pripravilo na úvod školského roka podujatie Do školy s úsmevom 2014, ktorého hlavným cieľom bolo privítať prváčikov, žiakov a študentov prešovských škôl. K bohatému kultúrnemu programu prispeli aj žiačky PaSA.

fotogalériaHlavná stránka | Kontakty | O škole | Dokumenty | Ochrana osobných údajov | Voľné pracovné miesta | Zmluvy, faktúry | 7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo | 7518 Q špeciálna pedagogika | 7691 N majster odbornej výchovy | Prijímacie pohovory | Maturita | Prax | Žiacka knižka | Rozvrhy | Úspechy žiakov | Fotogaléria | Záujmové krúžky | DofE | Školská jedáleň pri GK2 | Školská pošta | Archív | Mapa stránky


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu